خانه / خانه / خلاصه قسمت بیست و هفتم(۲۷) مختارنامه

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

با سلام از اینکه نیاز جهان را انتخاب نموده اید متشکریم

نیاز جهان دارای مجوز اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.

این نماد نشانه اعتماد بین ما و شماست

نیاز جهان لحظات خوشی را برای شما آرزومند است

خلاصه قسمت بیست و هفتم(۲۷) مختارنامه

MokhtarName_NiazeJahan.Net

شمر در خانه ای مخفی شده، بن اشعث نیز حضور دارد، طبیبی پای شمر را معالجه می کند، شمر به بهانۀ پاداش طبیب را به سرداب کشانده، او را خفه می کند و در چاهی می اندازد. سنان نیز خود را به آنها می رساند، آنها با پوشیدن پوست و پنهان شدن در گلۀ بز و میش از کوفه فرار می کنند.
عمرسعد از ترس اینکه مختار زیر امان نامه اش بزند قصد کرده قرق را بشکند، جاریه جلوی او را می گیرد، عمر دستور می دهد دست و پا و دهان جاریه را ببندند و داخل سرداب بیندازند، سپس با پسرش از کوفه خارج می شود، در حمامی خارج از کوفه متوجه می شود که با این کار مختاربه هدف خود نزدیک می شود، پشیمان شده، پسرش را نزد مختار می فرستد تا بهانه ای برای خارج شدنشان از کوفه بیاورد و خودش نیز به خانه برود تا از جاریه دلجویی کند، غافل از آنکه مأمورین مختار قبل از رسیدن  او جاریه را پیدا کرده و به نزد مختار برده اند، هنگامی که به خانه می رسد متوجه می شود بن کامل و یارانش او را محاصره کرده اند، او با بن کامل می جنگد و در لحظه ای غفلت، بن کامل او را از بام پرت کرده سرش را بریده برای مختار می آورند. پسر عمرسعد با دیدن سر بریدۀ پدر گریه می کند، جاریه نیز حضور دارد، پسرش به مختار فحاشی می کند و قسم می خورد او را بکشد در این لحظه جاریه در حالیکه دچار جنون شده، شمشیر یکی از یاران مختار را می گیرد و پسرش را می کشد و دیوانه وار می خندد مختار و یارانش حیرت زده اند.

ابراهیم نگران لشکر ابن زیاد است که در موصل اردو زده، در این باب با مختار مشورت می کند، مختار حکم جهاد با ابن زیاد را به ابراهیم می دهد و به او سفارش می کند از نیرنگهای ابن زیاد غافل نشود.

بن کامل  ،غلام شمر ” رستم ” را دستگیرکرده است، او در واقعۀ کربلا مادر وَهَب نصرانی یکی از یاران امام حسین را کشته، مختار برایش شرط می گذارد که اگر شمر را تحویل دهد او را ببخشد. رستم می داند شمر کجاست امّا از مختار می خواهد که کسی را با او بفرستند که شمر او را نشناسد تا بتواند با حیله شمر را تحویل بدهد. مختار می پذیرد.

 


خلاصه قسمت بیست و هفتم(۲۷) مختارنامه توسط 20 کاربر تایید شده است امتیاز 5 / 5

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

1 + یک =

نیاز جهان دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و متصل به درگاه های پرداخت آنلاین بانکی میباشد

تماس با نیاز جهان : 92 26 26 45 031

دانلود برنامه اندرویدی نیاز جهان

دانلود نیاز جهان برای اندروید

Download NiazeJahan App

اخبار و تخفیف های ما را در تلگرام مشاهده کنید

کلیه حقوق این سایت متعلق به نیاز جهان میباشد. NiazeJahan.Net

تماس با ما |Atom | RSS 1.0 | RSS 2.0 | RSD | XML | Post | RDF