خانه / خانه / خلاصه قسمت اول (۱) مختارنامه

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

با سلام از اینکه نیاز جهان را انتخاب نموده اید متشکریم

نیاز جهان دارای مجوز اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.

این نماد نشانه اعتماد بین ما و شماست

نیاز جهان لحظات خوشی را برای شما آرزومند است

خلاصه قسمت اول (۱) مختارنامه

خلاصه قسمت اول (۱) مختارنامه

در مدائن گندم زار مختار آمادۀ دروست. دروگرها مشغول کارند ، مختار از زراعتش راضی به نظر می رسد که ناگهان گرازی به گندم زار حمله می کند. مختار با چابکی درگوشه ای کمین کرده و با نیزه اش گراز را هلاک می کند، مختار نزدیک جنازه گراز آمده و متوجه می شود که گراز با دو تیر شکار شده، در جستجوی یافتن تیرانداز دوم به دوست قدیمی خود ، کیان می رسد؛ کیان ایرانی….

کیان خسته و غمگین از میدان نبردی می آید که معاویه ابن ابوسفیان پیروز و امام حسن با خیانت و جهالت یارانش بازنده جنگ است. کیان به مختار خبر زخمی شدن امام را توسط یکی از خوارج به نام حراج بن سنان می دهد و اینکه امام راهی کوشک سفید شده زیرا حاکم مدائن «سعید بن مسعود ثقفی» عمومی مختار را، امین خود دانسته، مختار با شنیدن خبر به شدت عصبانی می شود، کیان قصد دارد مختار را در این مأموریت با خود همراه کند تا با کمک هم به دفع دشمنان بپردازند. مختار استدلالهای خاصی دارد و سیاستش با امام حسن (ع) و یارانش متفاوت است، او به پایان ماجرا می اندیشد و دوست ندارد وارد جنگی شود که می داند بازنده است. کیان استدلالهای او را نمی پسندد و با ناراحتی قصد رفتن می کند، مختار در آخرین لحظات تصمیم می گیرد که همراه کیان به مدائن برود.

مدائن به شدت نا امن شده، از هر سو نشانه هایی از توطئه دیده می شود، معاویه برای سر امام حسن هزار دینار شامی و یکی از دخترانش را وعده کرده است، رنگرزان عجم و عده ای از عربها قصد دارند در این آشفته بازار آشوب به پا کنند.

عموی مختار به استقبال امام حسن و فرماندهانش می رود. او شیعه ای مخلص و از ارادتمندان    آل علی ست. طبیبی معتمد به درمان امام می پردازد. مختار و کیان وارد مدائن شده و شاهد نا امنی شهر می شوند. عـموی مختار هنگامی که او را می بیند خوشحال می شود و از مختار می خواهد تا در

امنیت مدائن او را یاری کند. مختار دوست ندارد چنین مسئولیت خطیری را بپذیرد امّا با اصرار عمویش قبول می کند.

زنی در کوچه های نا امن مدائن در گذر است و وارد ترشی خانه ای می شود ، او جاریه خواهر مختار است که با دایۀ عمرسعد ابی وقاص به نام « حنانه » وعده دارد ، عمرسعد خواهان جاریه است. حنانه حامل پیغامی از جانب عمرسعد است . عمر سعد طرفدار آل اُمیّه است و با مختار دشمنی دیرینه دارد. او معتقد است سر حسن آنها را به رویاهایشان می رساند . از جاریه می خواهد از آمدن مختار در این معرکه جلوگیری کند و برای رسیدن به هدفشان سعی می کنند از « ناریه » همسر مختارکمک بگیرند.

دانلودتیتراژ ابتدایی و پایانی مختارنامه


خلاصه قسمت اول (۱) مختارنامه توسط 86 کاربر تایید شده است امتیاز 5 / 5

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

نیاز جهان دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و متصل به درگاه های پرداخت آنلاین بانکی میباشد

تماس با نیاز جهان : 92 26 26 45 031

دانلود برنامه اندرویدی نیاز جهان

دانلود نیاز جهان برای اندروید

Download NiazeJahan App

اخبار و تخفیف های ما را در تلگرام مشاهده کنید

کلیه حقوق این سایت متعلق به نیاز جهان میباشد. NiazeJahan.Net

تماس با ما |Atom | RSS 1.0 | RSS 2.0 | RSD | XML | Post | RDF