الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

با سلام از اینکه نیاز جهان را انتخاب نموده اید متشکریم

نیاز جهان دارای مجوز اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت. متصل به درگاه های پرداخت آنلاین بانکی میباشد

این نماد نشانه اعتماد بین ما و شماست

اینماد چیست؟

نیاز جهان لحظات خوشی را برای شما آرزومند است

خلاصه قسمت هفدهم(۱۷) مختارنامه

خلاصه قسمت هفدهم(۱۷) مختارنامه

مختار در بیابان به خیمۀ ویران دُلهم می رسد، در رویایش دُلهم را می بیند که از او ناراضی ست و اینکه در این سیر و سلوک هنوز به کمال نرسیده است، مختار به خود می آید، اسبش را می فرستد تا درتنهایی خودش بر شیطان درون خود غلبه کند…

مختار در بیابان تنهاست، خسته و تشنه در خیالش کاروان امام حسین (ع) را می بیند، می خواهد خودش را به آنها برساند، هر چه می دود نمی رسد، ناگهان دُلهم را سوار بر اسبش می بیند به خود   می آید، دُلهم غیب شده، اسبش در مقابل اوست، مختار می فهمد که سربلند از این آزمون  الهی بیرون آمده و بخشیده شده . سوار بر اسبش می شود و به سمت کوفه می تازد.

در لفقا، عُمره در مزرعه اش مشغول به کار است که ناگهان متوجه می شود دخترش (حُرّه) گم شده، زربی و عمره نگران به دنبال او هستند، عُمره ناگهان می بیند حُرّه در کنار مختار است، زربی با دیدن آنها خوشحال می شود. اهل لفقا به استقبال مختار می آیند، زربی، دُلدل را به مختار نشان می دهد، مختار با دیدن دُلُدل گویی دوباره زنده می شود، مختار از عُمره حال مادرش دومه را می پرسد دومه پیش اُم ثابت (ناریه) در کوفه است، عمره از مختار می خواهد زودتر به کوفه رفته و به خونخواهان حسین بپیوندد.

کیان و بن کامل در لفقا بیرون خانۀ مختار به استقبال او آمده اند، با دیدن مختار خوشحال همدیگر را در آغوش می گیرند، مختار دیگر مختار سابق نیست و از لحاظ روحی بسیار پخته است، مختار در بارۀ عملکرد توابین جویا می شود، بن کامل می گوید که سلیمان می خواهد به زودی قیام کند، مختار قصد دارد سلیمان را یاری کند امّا کیان به مختار می گوید که سلیمان با سیاست مختار مخالف است و عقیده دارد مختار ادعای حکومت دارد. آنها از مختار می خواهند به کوفه بیاید و شخصاً با سلیمان صحبت کند و از دو دستگی و تفرقه بین شیعیان جلوگیری کند.


خلاصه قسمت هفدهم(۱۷) مختارنامه توسط 14 کاربر تایید شده است امتیاز 5 / 5

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

یازده + ده =

bigtheme
x

شاید بپسندید

خلاصه قسمت بیست و هشتم(۲۸) مختارنامه

شمر و سنان و بن اشعث و بن ضبابی در کاروانسرایی مخروبه اند، سنان و ...

نیاز جهان دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و متصل به درگاه های پرداخت آنلاین بانکی میباشد

اینماد چیست؟

تماس با نیاز جهان : 92 26 26 45 031

Download NiazeJahan App

اخبار و تخفیف های ما را در تلگرام مشاهده کنید

کلیه حقوق این سایت متعلق به نیاز جهان میباشد. NiazeJahan.Net

تماس با ما |Atom | RSS 1.0 | RSS 2.0 | RSD | XML | RDF